Mikro Kaynak

Mikro kaynak; saç uzatma konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Saçlarınızın daha doğal ve daha bakımlı görünmesi için kaliteli bir işleme ihtiyaç duyabilirsiniz. Kısa, bakımsız ve işlem görmekten yıpranmış saçlarınız olabilir. Çünkü saçlarınıza uzun dönemde yapılan ısıl işlem ve kimyasal işlemlerin tümü doğallığını yitirmesine ve bunun yanı sıra da bakımsız görünmesine neden olabilir. Bu kimyasal ürünler zamanla saçlarınızın doğal bir şekilde uzamasını da engeller. Bu noktada ise tüm kadınlar kaynak saç yöntemine başvurur. Bunlar arasında en sık tercih edilen yöntem hiç şüphesiz ki mikro kaynaktır. Mikro kaynak saça doğal bir hava vererek istediğiniz boya getirilmesini amaçlar. Yapılan işlemden sonra saçınızda kaynak olduğu hiçbir şekilde belli olmaz. Ancak bunun için alanında uzman bir ekip tarafından işlemin yapılması büyük önem taşır. Lider Peruk bu noktada sektörün en güvenilir ve en iyi çalışmalarını yapan firma olarak tercih edilir.

Mikro Kaynak Nedir?

Mikro kaynak saçın boncuk kaynak saç ile farkını her kadın merak eder. Boncuk kaynak işlemi yapıldığı zaman işlem sonrasında takılan boncuklar biraz daha belirgin bir şekilde görünür. Nitekim geliştirilen mikro kaynak tekniğinde ise bu durum söz konusu değildir. Saç köklerinizden başlayarak yapılan mikro kaynak işleminde kendi saçınız gibi bir görüntü elde edilir. Bu nedenle mikro kaynak işlemi daha sıklıkla tercih edilir. Fakat işlemi yapacak olan firmanın da bu noktadaki tecrübe ve profesyonelliği son derece önemlidir. Eğer profesyonel bir kişi tarafından yapılmazsa, kaynak işlemi sonrasında sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Lider Peruk saç yapınıza en uygun kaynakları ve rengi seçerek işlemi en uygun şekilde tamamlamaya özen gösterir. Saçlarınızın ihtiyacına ve yoğunluğuna göre gramaj ve adet sayısı belirlenir. Bu da mikro kaynak işlemi için en önemli detaylardan biridir. İşlemden sonra saçlarınızı ağır hissetmemeniz ve doğal görünümü kaybetmemeniz için doğru mikro kaynak âdetinin saçınıza uygulanması gerekir.

Mikro Kaynak Çeşitleri ve Fiyatları

Mikro kaynak için saç çeşitleri bulunur. Kıvırcık, düz, doğal dalgalı veya yıka çık gibi pek çok alternatif sunulur. Saçlarınızı görmek istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Ancak kendi doğal saçınızın yapısı da tercih yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Örneğin kıvırcık bir saça düz mikro kaynak yapılması sürekli işlem yapmanızı gerektirebilir. Doğal saç yapınıza en uygun mikro kaynak seçeneğini uygulamak en doğru tercih olacaktır. Bunun yanı sıra mikro kaynak saç işleminin fiyatları da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Net bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü saçınızın ihtiyacına göre adet sayısı ve kaynak türü seçilir. Genel olarak saçlarınızın ihtiyacına cevap veren adet sayısına göre kaynak işlemi fiyatlandırılır. Yani saçlar âdete, gramaja ve türüne göre fiyatlandırılır. Bunun için Lider Peruk iletişim hattını arayarak daha detaylı bilgi almanız mümkündür.